Pierwszy krok do kariery

Drodzy Rodzice, w przygotowaniu się do wyboru dalszej drogi edukacji,  niezwykle ważne jest poznanie samego siebie, jak napisał Richard N. Bolles w swojej książce pod tytułem „Jakiego koloru jest twój spadochron?”,

„Większość poszukujących pracy, którym nie udało się znaleźć wymarzonej pracy, poniosła klęskę nie dlatego, że za mało wiedzieli o rynku pracy, ale dlatego, że za mało wiedzieli o sobie.”

W poszukiwaniu siebie jako pracownika przyszłości bardzo ważna jest świadomość tego co m.in. lubimy, jaki mamy temperament, jakie są nasze mocne i słabe strony, jakie mamy wartości. (Do większości tych zagadnień wrócę na wiosnę, gdy będę prowadzić cykl “Czynniki wyboru dalszej drogi edukacji”.)

 Dlatego zapraszam Was rodzice i opiekunowie byście zachęcali i pomagali młodzieży w tej drodze.

Wasze spostrzeżenia i wsparcie będą niezwykłą wartością w ich podróży ku przyszłej szkole a potem do zawodu.

Szczególnej wyrozumiałości będą potrzebowali wysoko wrażliwi młodzi ludzie, gdyż ich głębokie przetwarzanie informacji i przeżywanie niewiadomej, zbliżającej się przyszłości, będzie powodowało lęk i niepewność więc tym bardziej proszę byście byli cierpliwi i wyrozumiali oraz służyli pomocą, gdy tego będą potrzebowali.