Skandynawistyka

#ciekawekierunkistudiów

Po serii propozycji studiów z dziedziny IT, postanowiłam zaproponować coś innego, pomyslałam o podróżach, wakacjach. 🙂

Unwersytet Gdański proponuje unikatowe studia, wraz z zagranicznymi stypendiami w uczelniach w Dani, Norwegi, Szwecji i Finlandii, która chyba zawsze będzie kojarzyła mi się ze Św. Mikołajem i Rowaniemi 😀

Zajęcia na skandynawistyce, prowadzone są przez lektorów z krajów skandynawskich, a po ich ukończeniu absolwenci mogą dokonywać tłumaczeń w zakresie jednego języka: szwedzkiego, norweskiego albo duńskiego, być znawcą realiów, literatury, kutury, mediów i historii regionu Europy Północnej, ekspertem od komunikacji publicznej i dialogu międzykulturowego.

Jak podaje Cogito, kryteria rekrutacyjne obejmują: język polski, angielski, jeden przedmiot do wyboru m.in. drugi język obcy, historia, geografia, matematyka, fizyka, chemia, biologia, WOS, filozofia.

Jeśli czujesz, że kraje skandynawskie cię pociągają to zaintersuj sie tymi studiami.

O Izabela Kieda

Witaj! Nazywam się Izabela Kieda i chcę pomóc Ci znaleźć Twoją ścieżkę zawodową. Kiedy przypomnę sobie siebie sprzed kilkunastu lat, doskonale pamiętam, że nie wiedziałam, jaką drogą podążyć. Brakowało mi kogoś, kto doradziłby mi odpowiedni dla mnie kierunek kształcenia. Nikt nie okazał mi merytorycznego wsparcia podczas podejmowania tak trudnej, a jednocześnie ważnej decyzji. Bogata w te doświadczenia postanowiłam pomagać młodzieży w wybraniu szkoły, studiów oraz zawodu. Swoją pracę w charakterze doradcy zawodowego opieram na solidnych fundamentach. Ukończyłam studia I i II stopnia z doradztwa zawodowego, studium psychologii stosowanej oraz studia podyplomowe w zakresie treningu warsztatu umiejętności psychospołecznych. Dzięki temu zdobyłam odpowiednią wiedzę, którą mogę wykorzystać, by pomóc młodzieży odnaleźć właściwy kierunek zawodowy. Lubię swój zawód dlatego, że mogę na co dzień pracować z młodymi, pełnimy pasji i zaangażowania ludźmi. Cieszę się, że jestem dla nich wsparciem, którego też kiedyś potrzebowałam. Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci odkryć Twoje mocne strony i zawodowe powołanie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polecam, Studia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.