Znajdź swój autorytet

Dlaczego posiadanie swojego autorytetu jest w życiu ważne?

Może wydawać się to nie istotne, ale prawda jest taka, że jeśli masz marzenie, jakiś cel i bardzo chcesz do niego dotrzeć, warto się na kimś wzorować.

Łatwiej jest podążać przetartą ścieżką, łatwiej wtedy omija się przeszkody, jak również prościej jest znaleźć wskazówki, których wcześniej sami byśmy nie zauważli.

Jeśli twoim marzeniem jest wykonywanie, w przyszłości, jakiegoś zawodu, znajdź w przestrzeni publicznej kogoś, kto już jest tam, gdzie ty chcesz być. Przeczytaj biografię tej osoby, jeśli to możliwe porozmawiaj z nią i dowiedz się, która wybrana przez ciebie ścieżka, zaprowadzi cię do wymarzonego zawodu.

Czyli dowiesz się jakie studia, szkołę, kursy czy szkolenia warto ukończyć, by w wymarzonym zawodzie pracować i być w nim specjalistą.

Kto jest twoim autorytetem? Na kim się wzorujesz?

Czy ta osoba jest warta naśladowania?

Pamiętaj, wybierz madrze, przecież chodzi tu o twoją przyszłość 🙂

Jeśli jeszcze nie znalazłeś/aś, nie martw się, rozejrzyj się dookoła, poszukaj w internecie, poczytaj biografie, popytaj dorosłych, może coś doradzą.

Powodzenia! 🙂

O Izabela Kieda

Witaj! Nazywam się Izabela Kieda i chcę pomóc Ci znaleźć Twoją ścieżkę zawodową. Kiedy przypomnę sobie siebie sprzed kilkunastu lat, doskonale pamiętam, że nie wiedziałam, jaką drogą podążyć. Brakowało mi kogoś, kto doradziłby mi odpowiedni dla mnie kierunek kształcenia. Nikt nie okazał mi merytorycznego wsparcia podczas podejmowania tak trudnej, a jednocześnie ważnej decyzji. Bogata w te doświadczenia postanowiłam pomagać młodzieży w wybraniu szkoły, studiów oraz zawodu. Swoją pracę w charakterze doradcy zawodowego opieram na solidnych fundamentach. Ukończyłam studia I i II stopnia z doradztwa zawodowego, studium psychologii stosowanej oraz studia podyplomowe w zakresie treningu warsztatu umiejętności psychospołecznych. Dzięki temu zdobyłam odpowiednią wiedzę, którą mogę wykorzystać, by pomóc młodzieży odnaleźć właściwy kierunek zawodowy. Lubię swój zawód dlatego, że mogę na co dzień pracować z młodymi, pełnimy pasji i zaangażowania ludźmi. Cieszę się, że jestem dla nich wsparciem, którego też kiedyś potrzebowałam. Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci odkryć Twoje mocne strony i zawodowe powołanie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiedza. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.