Ja nie mam mocnych stron.

Często słyszę od młodzieży, „ja nie mam żadnych mocnych stron”.

Oczywiście, to nie prawda, każdy ma jakieś mocne strony, ale faktycznie czasami trudno jest je sobie uświadomić.

Aby pomóc ci odnaleźć twoje mocne strony, w odniesieniu do przyszłego zawodu, umieściłam poniżej 3 pytania. Sprónuj na nie odpowiedzieć.

1. Co umiesz robić? Co ci dobrze wychodzi? Za co chwali cię rodzina, nauczyciele, przyjaciele, sąsiedzi, trener?

 2. Jakie masz zdolności (tzw. talenty, np. talent do rysowania) i umiejętności (np. nauczyłeś grania na gitarze itp.)?

3. Jakie zadania wykonujesz z przyjemnością?

4. Jakie komplementy słyszałeś/aś od ludzi?

 

Co jeszcze możesz zrobić?

Zapytaj przyjaciół, dorosłych, swoich trenerów, nauczycieli, ludzi, których podziwiasz i którzy jednocześnie ciebie znają, jakie według nich masz mocne strony.

Ponad to, nie bój się próbować robić nowe, różne rzeczy, poznawać nowych ludzi, idź tam gdzie możesz się czegoś nauczyć, dowiedzieć a jeszcze nigdy tam nie byłeś/aś.

Wiele razy już to pisałam, poznawanie siebie to wspaniała przygoda!! Powodzenia! 🙂

O Izabela Kieda

Witaj! Nazywam się Izabela Kieda i chcę pomóc Ci znaleźć Twoją ścieżkę zawodową. Kiedy przypomnę sobie siebie sprzed kilkunastu lat, doskonale pamiętam, że nie wiedziałam, jaką drogą podążyć. Brakowało mi kogoś, kto doradziłby mi odpowiedni dla mnie kierunek kształcenia. Nikt nie okazał mi merytorycznego wsparcia podczas podejmowania tak trudnej, a jednocześnie ważnej decyzji. Bogata w te doświadczenia postanowiłam pomagać młodzieży w wybraniu szkoły, studiów oraz zawodu. Swoją pracę w charakterze doradcy zawodowego opieram na solidnych fundamentach. Ukończyłam studia I i II stopnia z doradztwa zawodowego, studium psychologii stosowanej oraz studia podyplomowe w zakresie treningu warsztatu umiejętności psychospołecznych. Dzięki temu zdobyłam odpowiednią wiedzę, którą mogę wykorzystać, by pomóc młodzieży odnaleźć właściwy kierunek zawodowy. Lubię swój zawód dlatego, że mogę na co dzień pracować z młodymi, pełnimy pasji i zaangażowania ludźmi. Cieszę się, że jestem dla nich wsparciem, którego też kiedyś potrzebowałam. Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci odkryć Twoje mocne strony i zawodowe powołanie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiedza. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.