Zawód: Lalkarz

Czy wiesz czym zajmuje się lalkarz?

Lalkarz tworzy lalki, ale także je animuje czyli porusza nimi i użycza im głosu na scenie.

Zainteresował Cie ten zawód? Chcesz dowiedzieć sie wiecej? Np. na jakiej uczelni możesz nauczyć lalkarstwa?

Zapraszam do zapoznania się z artykułem pod poniższym linkiem. 🙂

https://www.otouczelnie.pl/artykul/1244/Aktorstwo-aktorstwo-teatru-lalek

PS. Oprócz Wrocławia, zawód możesz uzyskać na uczelni w  Białymstoku na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

A jeśli chcesz nauczyć się tworzyć lalki, zainteresuj się wartsztatami organizowanymi przez Teatr Animacji w Poznaniu. Co pewien czas odbywa się kolejna edycja. ( https://teatranimacji.pl/ )

O Izabela Kieda

Witaj! Nazywam się Izabela Kieda i chcę pomóc Ci znaleźć Twoją ścieżkę zawodową. Kiedy przypomnę sobie siebie sprzed kilkunastu lat, doskonale pamiętam, że nie wiedziałam, jaką drogą podążyć. Brakowało mi kogoś, kto doradziłby mi odpowiedni dla mnie kierunek kształcenia. Nikt nie okazał mi merytorycznego wsparcia podczas podejmowania tak trudnej, a jednocześnie ważnej decyzji. Bogata w te doświadczenia postanowiłam pomagać młodzieży w wybraniu szkoły, studiów oraz zawodu. Swoją pracę w charakterze doradcy zawodowego opieram na solidnych fundamentach. Ukończyłam studia I i II stopnia z doradztwa zawodowego, studium psychologii stosowanej oraz studia podyplomowe w zakresie treningu warsztatu umiejętności psychospołecznych. Dzięki temu zdobyłam odpowiednią wiedzę, którą mogę wykorzystać, by pomóc młodzieży odnaleźć właściwy kierunek zawodowy. Lubię swój zawód dlatego, że mogę na co dzień pracować z młodymi, pełnimy pasji i zaangażowania ludźmi. Cieszę się, że jestem dla nich wsparciem, którego też kiedyś potrzebowałam. Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci odkryć Twoje mocne strony i zawodowe powołanie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis zawodów, Zawody i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.