Typ osobowości a wykonywany zawód.

Każdy człowiek jest posiadaczem mieszanki poniższych typów osobowości. Żaden z nich nie jest ani gorszy, ani lepszy od pozostałych. Osobowość determinuje nasze zachowanie, podejście do ludzi, pracy i życia codziennego. Pokrótce opisuję każdy z nich w odniesieniu do pracy, w jakiej dana osobowość czułaby się najlepiej.
Jeśli nie wiesz, do którego typu osobowości się przyporządkować, nie martw się, w sieci znajdziesz kilka ciekawych testów. Serdecznie zapraszam Cię do tej zabawy, warto poznać siebie bliżej!

Sangwinik – jest osobą towarzyską i łatwo dostosowuje się do zmiennych warunków życia, jest odporny na trudności, więc może podjąć pracę w zawodzie związanym z podróżowaniem np. podróżnik lub kierowca np. tira.

Choleryk – to osobowość władcza, zatem sprawdzi się w zawodzie policjanta, strażaka, sportowca lub pracownika budowy albo w straży granicznej.

Melancholik– to myśliciel dlatego praca związana z planowaniem, prowadzeniem dokumentacji, rejestrów i wykazów będzie dla niego odpowiednia. Dla melancholika godna polecenia jest każda praca, w której znaczenie mają szczegóły.

Flegmatyk – jest dobrym obserwatorem, zatem sprawdzi się w pracy z ludźmi, np. w charakterze doradcy, konsultanta, psychologa czy terapeuty.

Jeśli nie masz zbadanego typu osobowości, to spróbuj się przyporządkować i za pomocą testu sprawdź czy miałeś/miałaś rację.